Про нестачу терапевтів в окупації

Автор: Злобний Укр

Хочу вам розповісти про такі важливі спеціальності в медицині як педіатр і терапевт. До війни в Донецькій області не вистачало фахівців, але ця нестача була не дуже помітною: хто хотів з стаціонарних відділень приходив на півставки працював в поліклініці і все.

Коли дитина народжується і дорослішає її до 18 років супроводжує педіатр міста або району, а потім дорослий підліток спостерігається у терапевта. Так проживає людина все життя.

До війни все було більш менш нормально, проте прихід  російського світу на Донбас ознаменувався тим, що багато фахівців вузьких спеціальностей просто виїхали подалі від цього жаху. Ця участь теж торкнулася терапевтів і педіатрів: якщо з 2014 по 2019 рік втрата цих спеців становила близько 30% від загального числа, то щас, в ці 2 роки, їх ще менше стало. Хтось пішов за станом здоров’я на пенсію, хтось зібрав речі і виїхав. Подачки грошима від окупаційної влади не виправили положення: педіатр має  ставку в 8000 рублів в Донецьку, а на периферії він отримує 6800. Також лікар повинен в день приймати за 4 години робочого часу в поліклініці до 30 дітей в зміну плюс робити обхід.

Не всі витримують такий темп серед медпрацівників. До того ж  діти хворіють частіше, ніж дорослі, тому роботи більше, а гроші ті самі. Багато лікарів вже померли від фізичної важкої праці по та через вік. Щас складність ситуації в педіатрії така, що на сотню дітей є в місті Донецьку від сили від 3 до 5 педіатрів. Якщо в Донецьку ще якось це питання виправляють, зі скрипом залучаючи з стаціонарних лікарень лікарів, то ось далекі міста і селища страждають від нестачі лікарів. Якщо в Шахтарському районі та інших районах окупованої Донеччини близько 100 тисяч проживають, то знайдуться всього по лікарнях близько 30 педіатрів, які працюють і в поліклініках, і в стаціонарних установах.

Це повна жесть, навіть студенти горезвісного медичного вузу динири не хочуть йти на цю спеціальність.
Чому так?
По-перше — не престижно і по-друге — малі зарплати. Педіатр отримує з усіма своїми робочими днями аж до 12 тисяч рублів зарплати за межами Донецька. В Донецьку можна 15 тисяч рублів отримувати, беручи навантаження потрійне.
Але є проблема у педіатрів одна: дітей з відхиленнями або з дуже рідкісними формами захворювань немає кому лікувати, спеців немає — вони виїхали. Батьки дітей через це питання з лікуванням в основному вирішують або в росії, або в Україні, або через благодійні фонди. Терапевти потрібні скрізь на окупованих: і в поліклініках, і в лікарнях стаціонарних.

На один район міста в окупації припадає від 10-20 терапевтів на всі поліклініки і лікарні. Це треш ще той, особливо в Іловайську і Харцизьку, де терапевтів немає взагалі: вони або виїхали звідси, або на пенсію пішли. В Іловайську останній терапевт помер від хвороби, тому туди надсилають тимчасово попрацювати лікарів з інших міст: і терапевтів, і педіатрів.

А взагалі життя в окупації все більше нагадує яму, в якій людей вже не лікують, а оглядають на предмет того чи виживе людина. Ситуація з терапевтами і терапевтичними засобами дуже складна: всі терапевтичні відділення медичних установ отримують ліки за залишковим принципом, тому безкоштовна медицина динири — міф. Хворі самі купують собі ліки, бо лікарні все, що можуть запропонувати — це тільки безкоштовні ліжко, їжу-баланду  і лікаря для оглядів. Ліки ж якщо і є, то вони розчиняються в кишенях головного лікаря лікарні, а гуманітарка, що приходить з рф  тут же зникає —  її по своїх каналах віддають в аптечні центри для продажу. Залишається трохи ліків реально тільки для найбільш нужденних категорій і те стараються колоти на камери рос тв.

Терапевти і педіатри, яких нема — це наслідок окупації. Росіяни не хочуть вирішувати питання з нестачею лікарів, в них інші задачі. У підсумку маємо те, що скоро на окупованих просто не буде кому лікувати людей:  мінімум треба знайти для динири близько 1600 лікарів. Їх немає звідки узяти і це сувора реальність.

Терапевт в Донецьку за 16 тисяч рублів працює і плану дотримується в 30 чоловік прийом за 4 години і ще 4 години він повинен обходити хворих за викликом. Не завжди і не кожен може витримати такий темп. Та і не в кожного бажання є за такі гроші горбатитись.

У підсумку все шикарно. Все вмирає на окупованих. Дякую за це рф

  Пысы: Если ты устал воевать за миллионы пушилина и не хочешь быть мясом для русских, пиши на почту — [email protected] , будем думать как тебя вытянуть из жопы.

  P.S.: Наш сайт абсолютно волонтерский, гранты не грызём, дотаций из бюджета не получаем. У кого есть возможность поучаствовать в развитии проекта, будем признательны.

  Рабов вышлем по почте

  5375 4141 1364 0162

  Остальные реквизиты в меню сайта.

  Всем спасибо за участие в развитии

Читать больше >

Про нестачу терапевтів в окупації