Про мовний закон Прочитав сьогоднішній закон, від якого несамовито верещать на росії та від якого у вати істерика, ніби путін заспівав коломийку в прямому ефірі. Чесно, мені сподобалося.

 Це нормально, коли людина, що проживає на території України, повинна знати Українську. Погодьтеся, нонсенсом є те, що деякі люди принципово не захотіли вивчити Державну мову за всі роки проживання в Україні. Причин у тих, хто не вивчив Державну, може бути 1000+1, проте головною причиною, через яку люди не володіють досі Українською, є звичайнісінька лінь(досить брехати самим собі, добре?)


 Так, у законі є те, що потрібно доробити, дошліфувати і т д, проте це лише перший крок. Особисто мені дуже сподобалося те, що в місцях розповсюдження друкованих ЗМІ, Україномовних газет та журналів має бути не менше, ніж 50%. Це дійсно круто.

 Також в законі чітко прописано те, що сайти спочатку мають завантажуватись на Українській. Це також викликає як мінімум повагу. Так, є питання до механізму перевірки тих же сайтів і наслідків порушення закону, проте, думаю, що це ще допрацьовано буде. До речі, про мовний патруль — депутатам, чиновникам та іншим чувакам в дорогих піджаках дали шанс вивчити Державну мову — відповідальність, тобто штрафи відстрочені терміном на три роки. За три роки Українську не вивчить тільки та людина, що не хоче цього робити, або … Самі придумайте визначення як назвати того, хто хоче обіймати державну посаду та відмовляється вивчити чи взагалі не знає Державної мови.

 Взагалі, сам законопроект непоганий. Перший маркер того, що закон потрібний — це вереск всіх відверто проросійських політичних упизднів по типу шуфрича. Думаю, що вілкулам та іншій політпиздоті вже сипанули трохи рублів, щоб пацани шалено погавкали на камери рос тв. Чекаємо епічних вересків про мовний патруль і тд.

 Тепер про сумне. Так зване мовне питання наші політики завжди витягали як джокер, коли все було погано і потрібно було швидко змусити електорат правильно проголосувати. Чесно, навіщо саме зараз плювати на розпечену сковорідку, я не знаю. Хоча, з іншої сторони, будь-які кроки в області Українізації України всі роки незалежності держави викликали вереск та шипіння збоку звичайної бидлоти та проросійських сил, тому ситуація з Державною мовою дійшла до абсурду, ви самі прекрасно знаєте і бачили.

 Тепер для тих, у кого з моїх російськомовних друзів пригоріло. Шановні, досить перекручувати все з ніг на голову та маніпулювати по типу «чєлавєк втарова сорта» і т д. Ви прекрасно знаєте, що в лавах ЗСУ та Добробатах мовне питання не стоїть зовсім, ніхто ні в кого не стріляє через те, шо хтось мову спілкування іншу обрав. Тому припиніть маніпуляції, воно того не варте і виглядає, як мінімум дешево. Ті, хто мешкають на окупованих, не дадуть збрехати — за Українську пісню чи прилюдне спілкування на окупованих, є всі шанси потрапити на підвал та пізнати на власному досвіді шо таке тортури з російським акцентом. Як на мене, то це є непогана мотивація для того, щоб хоч на рівні суржика володіти Державною мовою. До речі — лєгітімич з Єнакієво з цим завданням не мав проблем, тому тепер ваш хід(«тупий» Кличко володіє не пам’ятаю скількома мовами, ага).

 Епілог. В окупованому рф Донецьку немає жодного Україномовного тв каналу, не ловить жодну Українську радіохвилю, всі вистави та спектаклі виключно на російській. Хоча, в «канстітуциі динири» написано про те, що другою державною мовою є Українська. Всі представники окупаційної влади говорять виключно російською, колаборанти також. Сфера послуг також виключно російською, кінофільми також всі російською, знайти книжку Українською нереально, а на підвал за книжку Українською реально потрапити. Висновки робіть самі.

 Мораль. Пропоную не пересратися між собою через мовний закон, бо саме в єдності наша сила. Сюрреалізм якийсь: ще не встигли пристрасті вгамуватися після виборів, а в соцмережах вже кидаються гівном один в одного через мовний закон. Може досить? Нагадую, ворог в москві, а не той, хто з вами розмовляє російскою чи Державною. Пам’ятайте про це.

Фашик Донецький

  Пысы:
Если ты устал воевать за миллионы пушилина и не хочешь быть мясом для русских, пиши на почту — fashdonetsk@protonmail.com , будем думать как тебя вытянуть из жопы.

  P.S.: Наш сайт абсолютно волонтерский, гранты не грызём, дотаций из бюджета не получаем. У кого есть возможность поучаствовать в развитии проекта, будем признательны.

  Рабов вышлем по почте

Реквизиты в меню сайта.

  Всем спасибо за участие в развитии

Читать больше >

?? Про мовний закон

Please follow and like us: