Білоруський шпагат. Донецький трактат

Автор: Фашик Донецький

 Чесно кажучи, спостерігаючи за подіями в Білорусі і затриманням «патєряшек», я не перестаю дивуватися і тупості роспропаганди, і взагалі ситуації навколо гучного провалу спецслужб рф. На мою думку, більш безглуздих відмазок щодо затримання росіян в чужій країні, рф не придумувала з 2014-го року. З другої сторони, якщо дивитися на ситуацію без емоцій, то гучне затримання росіян в Білорусі створило одразу не один прецендент для трьох країн одночасно, бо сіли на дипломатичний шпагат одразу три діючих влади: російська, білоруська і українська.

 Нова влада України не може не вимагати екстрадиції бойовиків, що воювали на стороні колаборантів. Мають бути публічні заяви щодо видачі, інакше все може закінчитися ростовським варіантом. Не діяти і не вимагати віддати для суду бойовиків влада не може, тим більше, враховуючи те, що скоро вибори.

 Мінськ взагалі сидить на шпагаті як Ван Дамм: однозначно вийде з кимось посваритися через затриманих росіян і задню ввімкнути не можна. Віддаш Україні бойовиків — рф образиться, не віддаш Україні бойовиків — Київ не зрозуміє. З іншого боку, особисто я не пригадую, коли офіційний Мінськ колись видава для екстрадиції бойовиків, тому в мене немає впевненості, що навіть попри всі заклики[якщо вони будуть] з боку Києва, когось із затриманих нам таки віддадуть. Але побачимо — півроку назад ніхто не міг би передбачити того, що спецслужби Білорусі схоплять росіян з чвк і ще й покажуть це все на відео.

 Рф же в даній ситуації сидить на такому шпагаті, в порівняню з яким фішка «балерини» волочкової взагалі вчорашній день. Абсолютно всі розуміють в кремлі, що треба витягувати усіх затриманих + це треба зробити не просто, а в кращих традиціях «свєрхдєржави», яка не просить, а вимагає.

 Не забрати затриманих — не варіант для москви. Враховуючи кількість росіян з бойовим досвідом на території рф і образ путіна як вожака, войовничі недоумки з російськими паспортами можуть сприйняти тонкі політичні ігри за кулісами як слабкість влади і просто знести її, привівши на трон нового «собіратєля зємєль». В даній ситуації путін є заручником власноручно створеного образу, який роками пропагувався в підконтрольних змі.

 Крім цього, цивільна вата рф, тобто електорат путіна, також вимагає «рєшить вапрос» щодо затриманих росіян «чіста по-пацанскі» — «нагнуть бульбашей» і забрати своїх. Тут знову москва на шпагаті: треба діяти рішуче, потрібен тільки позитивний результат щодо вирішення питання і водночас не можна тиснути на Мінськ, а значить потрібно йти на поступки. Думаю, волочкова зараз може сміливо йти записуватися на гімнастичні курси в кремль, а лавров, пєсков і захарова їй готові показати майстер клас по розтяжці прямо сьогодні.

 Ну, а відносно реакції гру рф щодо провалу на території чужої країни цілої групи найманців, особисто в мене нема ніяких емоцій, крім сміху. І роспропаганда, і гру-шні телеграм канали, і топи серед пропагандистів рф, таке враження що змагалися як би придумати найбезглуздіше виправдання щодо затримання росіян. Не хочу перераховувати всі версії про «патєряшек», ви самі ці відмазки бачили і читали.

 Епілог. У підсумку ми маємо прецендент, потрійний: Мінськ повинен прийняти сторону або Києва, або москви; рф однозначно потрібно забрати  росіян, інакше це загрожує бунтами, в тому числі військовими; Київ на вищому рівні забов’язаний вимагати видати бойовиків, інакше діюча влада втратить довіру навіть тих, хто досі підтримує нові[і не зовсім] обличчя.

 Мораль. Особисто я хочу побачити зграю зубатих вожаків на чолі країни, які повинні тиснути на Мінськ щодо видачі росіян для суду і тут не може бути зволікань чи виправдовувань. Думай.те

  Пысы: Если ты устал воевать за миллионы пушилина и не хочешь быть мясом для русских, пиши на почту — [email protected] , будем думать как тебя вытянуть из жопы.

  P.S.: Наш сайт абсолютно волонтерский, гранты не грызём, дотаций из бюджета не получаем. У кого есть возможность поучаствовать в развитии проекта, будем признательны.

  Рабов вышлем по почте

  5375 4141 1364 0162

  Остальные реквизиты в меню сайта.

  Всем спасибо за участие в развитии

Читать больше >

Білоруський шпагат. Донецький трактат
Please follow and like us: