Транзит. Бути чи не бути?

Автор: Добрий Шубін

Зараз в українському інфопросторі шторм стосовно домовленості США та Німеччини по «Північному потоку – 2». США не будуть вводити санкції проти Nord Stream 2 AG та її керівництва, а Німеччина допоможе Україні у розвитку енергетики. Крім того, обидві сторони зобов’язуються прийняти міри проти рф, якщо вона продовжить агресію, або відмовиться від транзиту газу через Україну.

Одразу попереджую, що все нижче написане – моя особиста думка. Але потім не кажіть, що я не попереджав.

Спочатку давайте розберемося зі зрадою. Вірити у Діда Мороза, вигаданого червоними з НКВД, можливо, але небезпечно. Давайте подивимося у середину проблеми. Домовитися про транзит газу з Україною рф було б дешевше, ніж будувати газопроводи в обхід України. Але побудували. Тепер навіть ті, хто не вірив, вже зрозуміли чому – війна проти України планувалася багато років тому. Дудаєв попереджав, а більшість українського суспільства – не чуло і вірило у казочку про «братів». Сьогодні маємо аналогічну ситуацію.

Концентрація уваги українського суспільства на збереженні транзиту газу з рф – цілком в інтересах агресора. Це маніпуляція для того, щоб перевести питання в область емоцій а не працювати з ним логічно. Так вони виграють час – найдорожчий у світі ресурс. Це один з основних моментів, зверніть на нього увагу.

Тепер до самої суті транзиту.
З початком військової агресії рф проти України мати надію на стабільність у цьому питанні — це як вірити у їхнього Діда Мороза. Або ми зрозуміємо, що потрібно відмовлятися від газової ігли рф, або станемо ще більш залежними. Перехідні моменти з реекспортом вже трошки не то, що потрібно. Вже час переходити на іншу тактику. І в нас для того все є.

Чого прагне ворог? Нашої енергетичної залежності, деградації, повної окупації та знищення українців як етносу. Що ми можемо зробити? Багато чого.

По-перше зробити ГТС зброєю проти рф. Так, вона потребує інвестицій та часом реконструкції. Але ми можемо створити партнерські проекти з країнами, які мають газ, але не мають виходу на північний ринок ЄС. Наприклад – Турція, Азербайджан та Туркменістан. Остатнім двом країнам той ринок потрібен як повітря. А Турція може ще зміцнити свої лідерські позиції в регіоні. До цього додати створення спільної з Польщею системи газових сховищ – і це вже зробить не можливим маніпуляції рф з цінами, як сьогодні (штучно скорочують поставки, щоб ціни зростали). Також створення спільних з Турцією, США, Польщею СПГ-проєктів суттєво зміцніть позиції усіх країн-учасниць, витиснувши рф на ближньоєвропейському СПГ-напрямку.

Така «москітна» тактика допоможе перебудувати ГТС України на нові реалії ринку та відмовитися від газу з рф, побудувати нові партнерські відносини та змусити світ дивитися на нас по-новому.

p.s. Це тільки малий процент того, що я бачу на сьогодні. А ще є водородні проєкти, вітер, сонце та інше. Є над чим працювати.

ВАЖНАЯ ИНФОРМАЦИЯ

АККАУНТ В ТВИТТЕРЕ ПОД ПСЕВДОНИМОМ ФАШИК ДОНЕЦКИЙ — ФАЛЬШИВКА

МЕНЯ НА ДАННЫЙ МОМЕНТ В СОЦИАЛЬНОЙ СЕТИ ТВИТТЕР НЕТ.

С УВАЖЕНИЕМ Ф.Д

Пысы: Если ты устал воевать за миллионы пушилина и не хочешь быть мясом для русских, пиши на почту — fashdonetsk@protonmail.com , будем думать как тебя вытянуть из жопы.

P.S.: Наш сайт абсолютно волонтерский, гранты не грызём, дотаций из бюджета не получаем. У кого есть возможность поучаствовать в развитии проекта, будем признательны.

Рабов вышлем по почте

5375 4141 1364 0162

Патреон

Остальные реквизиты в меню сайта.

Всем спасибо за участие в развитии

Читать больше >

Транзит. Бути чи не бути?
Please follow and like us: